Torenbouwers in De Tiid

Stap De Tiid binnen en ontdek het bijzondere verhaal van de Bolswarder toren, vol geschiedenis, ambacht en verborgen schatten.

Welkom in Cultuur Historisch Centrum De Tiid! Een pand dat al vanaf 1613 in Bolsward staat en waar de geschiedenis van regio Zuidwest-Friesland en de handelsstad Bolsward tot leven komt.  Ga je mee op ontdekkingstocht door museum De Tiid, het gemeentearchief en de bibliotheek?

Programma: Torenbouwers in de Tiid

Groep 3 t/m 8

Bolsward was vroeger een belangrijke handelsstad. Via het water konden handelaren gemakkelijk goederen vervoeren en verkopen. Er werd gehandeld in onder andere boter, kaas en graan. Ook werkten er veel ambachtslieden, zoals smeden en leerbewerkers. Door de handel en het vakmanschap werd Bolsward een rijke en levendige stad.

In dit programma richten we ons op het verhaal van de toren en de oude ambachten. Een prachtig stuk vakmanschap en extra bijzonder door zijn constructie! Wij gaan terug in de tijd, toen het stadhuis en de bijzondere toren gebouwd werden. Je leert waarom de toren zo bijzonder is, je bezoekt de torenzolder, je gaat in het archief op zoek naar de schatten die daar verborgen liggen en je gaat actief bezig in de bibliotheek.

Doelen

  • Aansluiting bij kerndoelen kunst en cultuur: 35A, B, C – 37B
  • Tevens aansluiting bij kerndoel 27 - historische verschijnselen en kerndoel 30 - technische systemen.
  • Relatie met Fryske taal en identiteit.

Lesmateriaal

Ter voorbereiding op het bezoek aan Torenbouwers in de Tiid is een lesbrief voor docenten beschikbaar. In deze lesbrief vinden leerkrachten achtergrondinformatie over het stadhuis van Bolsward, de toren en de ambachten die betrokken waren bij de bouw ervan.

Met de verwerkingsopdrachten ontdekken leerlingen op een creatieve en onderzoekende manier meer over de bouw van het stadhuis, oude ambachten, gilden en de bijzondere geschiedenis van Bolsward.

 

Informatie

  • Aanbieder: Museum De Tiid, Gemeentearchief Súdwest-Fryslân en Bibliotheken Mar en Fean Bolsward.
  • Groepsgrootte: Maximaal 50 leerlingen
  • Duur: 1,5 uur
  • Periode: Gehele jaar, in overleg
  • Kosten: € 3,50 per leerling
  • Contact: info@detiid.nl
  • Locatie: CHC De Tiid, Jongemastraat 2, Bolsward
  • Parkeergelegenheid: Parkeren is mogelijk op Badweg 5 of Plein 1455. Vanaf daar is het ongeveer 5 minuten lopen.
  • Bijzonderheden: We werken in groepen van ca. 12 leerlingen. Graag per subgroep 1 begeleider vanuit school. 

Aanmelden

Je kunt je inschrijven voor dit programma via Cultuurmenu Kunstkompas of vul onderstaand formulier in.

Kunstkompas van Poort is het cultuurmenu voor de basisschool. Je vindt er alle culturele programma’s voor jouw school: theater, muziek, dans, beeldende kunst, erfgoed, taal, film en media. Ga voor meer informatie naar de website van Poort.

 

Aanmeldformulier

Meld je aan voor het programma

Sorry, het versturen is niet gelukt.Bedankt voor jouw interesse. We nemen binnenkort contact met je op.